Хто грав у моїх ДнД ван-шотах міг помітити певну схему за якою я їх будую.

Хто грав у моїх ДнД ван-шотах міг помітити певну схему за якою я їх будую. Нарешті я зміг її "устаканити" в себе в голові, й хочу наразі поділитися нею зі всіма.

Головне питання, яке я намагався вирішити, коли писав ван-шоти, це як одноразову пригоду зробити цікавою, оригінальною, та вмістити в певні часові рамки. Ось головний рецепт гри на 3-4 години: старайтесь НЕ давати більше 3х енкаунтерів, бо це просто і вам запам'ятати і достатньо щоби розважити гравців і себе.

Я розділяю енкаунтери на бойові, соціальні та загадки:
1. Для бойових енкаунтерів я беру складність Medium, Hard або Deadly (якщо задуманий мною бій виходить Easy, то я його ускладнюю до Medium). Складність бойового енкаунтеру можна прорахувати правилом з ДМГ (с 82).
2. Загадки я умовно розділяю на прості, середні і складні, в залежності від кількості логічних переходів у загадці (під загадками я розумію як словесні типу «фарбоване коромисло через річку зависло», так і ті де персонажам треба проводити маніпуляції, типу «маючи ємність на 3 і 5 літрів відрахувати 4 літри»).
3. Соціальні енкаунтери оцінити важче. Зазвичай я не роблю їх складними, я би провів тут аналогію з простою загадкою.

Тепер уявіть, що Medium бойовий енкаунтер коштує 1 бал, Hard – 2, Deadly – 3 бали; проста загадка – 1, середня – 2, складна – 3; соціальний енкаунтер я завжди рахую за 1 бал.

І для ван-шоту вам треба набрати енкаунтерів на 5 балів. Тобто, наприклад, один бій Medium. один Hard і загадка середньої складності.

Звичайно, це суб’єктивна концепція, треба пам’ятати про рівень досвідченості гравців, а також не відволікатися від течії сюжету ван-шота, однак, після більш ніж десятка ігор я з упевненістю можу сказати, що ця схема працює.